ekologickejšia starostlivosť o zuby s ecoheart

Starostlivosť o zuby nie je nič nové, o čom by som Vám dnes mohla písať romány. Predsalen, je to niečo, čo patrí do každodennej rutiny všetkých z nás. O čom by som Vám však dnes chcela napísať, je ekologickejší spôsob, ako sa dá k starostlivosti o zuby postaviť...

ecoheart zubná pasta, ústna voda a zubná kefka

ecoheart sa o vás postará.

Podľa názvu sa Vám môže zdať, že ecoheart je zahraničná značka, avšak nie je to pravda. Ecoheart je naša slovenská značka, ktorá začala výrobou drevených bambusových zubných kefiek a stojí za ňou Roman Kovacs. Dnes sa ecoheart nevenuje iba výrobe zubných kefiek, ale i zubných pást a ústnych vôd. Navyše, z každej predanej kefky ecoheart venuje 10% na ním vybrané ekologické projekty. No nie je to skvelé? 

ja & ecoheart.

... jednu takú kefku sama vlastním, a aj keď som najprv mala obavy, či štetinky nebudú príliš drsné, všetky obavy sa vytratili hneď pri prvom použití. Štetiny sú naozaj jemné a dokonca si viete vybrať z niekoľkých farebných variant. Kefka je zabalená v sklenenej skúmavke s korkovým štupľom, čo nie je iba estetické ale aj ekologické :) A keď Vám kefka prestane slúžiť, stačí štetinky odstrihnúť a bambusové telo kefky hodiť do kompostu, ktorý si s ním ľahko poradí :)

Ako som už spomínala, značka ecoheart nezostala iba pri bambusových kefkách, ale na svojom konte má i ústnu vodu & zubné pasty. Ústnu vodu fresh s príchuťou mäta a eukalyptus som si zaobstarala ako druhý produkt od tejto značky. Po prvom použití ma prekvapila jej chuť, pretože aj keď je stále svieža, nie je taká ostrá ako iné značky. Asi to však bude tým, že iné značky nie sú 100% prírodné, ako ecoheart :) Navyše udržiava prirodzené pH v ústach, odstraňuje baktérie, pôsobí protizápalovo a prichádza vo dvoch príchutiach - fresh s príchuťou mäta a eukalyptus & tasty s príchuťou škorica a klinček :) 

Aj pri zubných pastách máte na výber z dvoch príchutí - herbal s anízom a kamilkou & fresh s mätou a eukalyptom. Ako asi tipujete, aj pri výbere zubnej pasty som siahla po príchuti fresh, aby sa pekne dopĺňala s ústnou vodou :) A ani ona nezaostáva za ústnou vodou, a rovnako je 100% prírodná - bez etanolu, fluoridov a plastových obalov. Namiesto toho používajú prírodné alkoholy, žiadne fluoridy a sklenené fľašky s dávkovačmi. Na zubnú pastu boli doma rôzne ohlasy, čo chápem, pretože opäť (a predsalen) je zaujímavé prejsť z "klasických" pást na tie prírodné. Klasické pasty penia ako divé a majú neuveriteľne sviežu chuť, ktorá môže byť niekedy až nepríjemná. Ako i ústna voda i táto pasta je stále svieža, ale nie tak nepríjemne, ako tie klasické pasty. Nepení tak moc, ako klasické pasty, ale zuby krásne vyčistí a stále máte pocit čistých, umytých a sviežych zubov, takže nie je to žiadne mínus. Práveže naopak, je to veľké plus - máte prírodnú a kvalitnú zubnú pastu! Čo viac si priať...

kde nájsť ecoheart.

Ja som si svoju ecoheart rodinku kúpila v mojej obľúbenej dm drogerie, ale túto značku nájdete i v mnohých e-shopoch (napríklad zemito.sk) alebo si môžete nakúpiť priamo v e-shope ecoheart.

Poznáte značku ecoheart?

Tento článok nie je spoluprácou so žiadnym z menovaných obchodov ani so značkou ecoheart.

úvodná fotografia: vlastná, zdroj: ecoheart.sk, zemito.sk

16 komentárov

 1. Uuu, vôbec nepoznám, ale asi sa pri najbližšej návšteve Déemky pozriem na tie pasty. :)

  Sabi z blogu Beautiful savage

  OdpovedaťOdstrániť
 2. O této značce slyším poprvé. Líbí se mi balení zubní pasty :)

  https://blogsvelkymb.blogspot.com/

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Mám už niekoľkú kefku od Ecoheart, a tak skoro ju určite nebudem meniť, lebo je jednoducho úžasná! Momentálne používam zubné tablety, lebo mi vyhovuje, ako ľahko sa používajú, sú kompaktné a cestovať s nimi je hračka (vždy si odsypem presne koľko potrebujem), ale po zubnej paste od Ecoheart pokukujem už dlhšie, lebo znie super a určite stojí aspoň za vyskúšanie 🥰

  SIMPLY BERENICAFacebook PageREAD ABOUT "A WEEK IN VEGAN BREAKFASTS"

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Tá kefka je skvelá! :) O zubných tabletách som taktiež rozmýšľala, veru sa asi po nich pozriem, keď miniem túto pastu :)

   Odstrániť
 4. O značce čtu poprvé u tebe, ale zaujala mě moc :) Taky se snažím být o něco ekologičtější, proto se po značce mrknu :)

  Pauline's Tiny World

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Určite sa po nej popozeraj, myslím si, že je to taký príjemný začiatok na ceste k ekologickejšiemu spôsobu života :)

   Odstrániť
 5. Odpovede
  1. Je to veľmi dobrá značka :) Ak budeš môcť, určite ju vyskúšaj :)

   Odstrániť
 6. Vyzerá to super :) jednoznačne po výplate navštívim dmku a niečo si zaobstarám :)

  BarsVee┃Moja skincare so značkou Himalaya - BarsVee na Instagrame🌸

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Tak to super! Určitě se po značně podívám, věci na zuby hledám dlouho, a buď mi pasta nevyhovovala a nebo nechutnala a neúčinkovala tak jak má. Dřevěné kartáčky jsou fajn a my jsme si je taky oblíbily. Děkuji za skvělý tip!

  All about Candys life

  OdpovedaťOdstrániť
 8. Nepoznám tu značku ale o bambusových kefkách som už počula. Tí ktorí ich spočiatku chválili tak potom na nich nedávali lebo začali plesnivieť. Neviem čo je natom pravdy lebo som ich ešte neskúšala. A pastu používam od Nuskin. Tiež je bez chémie, peroxidov a všetkého toho sajrajtu ktorý škodí.

  AKO SA PODOBAŤ NA FRANCÚZSKY VĎAKA ŠATÁM?

  OdpovedaťOdstrániť
 9. Looking forward to reading another great post!

  OdpovedaťOdstrániť
 10. Nepoznám túto značku. Ja používam kefku od curaproxu a pastu od nuskin.

  TEHOTENSKÁ MÓDA

  OdpovedaťOdstrániť

sleduj môj instagram @ivannamalik_

IVANNA MALIK